O kom byste řekli, že opravdu kráčí po cestě svého duchovního růstu?
– O někom, kdo sedí v poloze lotosového květu, zhluboka dýchá a je zcela klidný?
– Nebo o někom, kdo je schoulený do klubíčka a lomcuje jím hysterický pláč?
Pokud budeme vycházet ze všeho, co nás učí hnutí „New Age“ a různá duchovní učení, pochopitelně odpovíme, že ten, kdo medituje v poloze lotosového květu.
Vždyť se jeví jako plný vnitřního klidu, míru a blaha, a zdá se, že je mimo veškeré negativní energie. Tímto článkem vás samozřejmě nechceme „šokovat“ a říct, že pravda je přesný opak.
Na co chceme poukázat, je, že zdání je pouze tím, čím je – zdáním.
Právě proto:
Dokonce i ta nejvyrovnanější, nejuvědomělejší a „duchovně založená“ osoba se může nacházet v úplném nesouladu se svou podstatou a být mimo skutečný duchovní vývoj… dokonce mnohem více než někdo, kdo se o „duchovno“ vůbec nezajímá.
Jak je to možné? Díky našemu sklonu klamat sami sebe. Mnozí z nás právě prochází obdobím, kdy se osvobozují od nesmyslů, kterým určitou dobu věřili.
A proto se určitě shodneme na tom, že ani ten nejsofistikovanější duchovní žargon nám nepomůže v duchovním růstu tak jako poctivý a upřímný pohled do svého vlastního, obnaženého a zranitelného nitra.
Tímto článkem nechceme říci, že všichni duchovně založení lidé bez výjimky klamou sami sebe.
Chceme spíše poukázat na běžné nástrahy a „pasti“, které číhají zejména na duchovně orientované lidi, nebo na každého, kdo se rozhodne kráčet po cestě duchovního růstu.
Pokud se náhodou v dalších řádcích najdete, doufáme, že vám článek bude k užitku!
7 způsobů, jak mohou duchovně založení lidé vodit sami sebe za nos
1. Měli bychom se pořád cítit dobře a mít pozitivní náladu
Překlad: Jsme na smrt vystrašení, že bychom mohli pocítit bolest.
V komunitě „pozitivně smýšlejících“ lidí je toto přesvědčení docela běžné.
Na pozitivním myšlení samozřejmě není nic špatného, ale pokud používáme sílu mysli k potlačení každé negativní myšlenky (více ZDE…) ve chvíli, kdy se objeví, klademe si do cesty jednu z největších překážek.
Proč? Protože naše duše touží po obnově našeho původního stavu celistvosti.
To znamená, že naše duše chce, abychom se opět sjednotili se ztracenými úlomky sebe samých (strach, obavy, negativní emoce a přesvědčení, traumata z minulosti).
Duše se chce s těmito odloučenými částmi nás samých spojit proto, aby mohlo dojít k jejich uzdravení a změně.
K tomuto uzdravení však nedojde, pokud budeme tyto odloučené části sebe samých stále odmítat, potlačovat je nebo se jim zcela vyhýbat. K jejich uzdravení a změně nedojde, pokud je budeme nadále považovat za své nepřátelé a vetřelce.
Pravdou je, že každá bolestivá emoce, která se vyplaví na povrch, je opuštěné a vystrašené dítě v nás, o které se musíme postarat.
Pokud tak neuděláme, pokud ztracené úlomky sebe samých budeme nadále ignorovat, je to jako kdybychom záměrně toto vystrašené dítě zamkli v jeho pokoji a donutili ho opakovaně prožívat trauma za zavřenými dveřmi, a vůbec si toho nevšímáme.
Jinak řečeno, dopouštíme se sebepoškozování.
„Můžeme vyléčit jen ty myšlenky a emoce, které si dovolíme procítit a vyjádřit. Život je jako zvětšovací sklo. Bude před nás znovu a znovu předkládat naši nevyléčenou starou bolest a konflikty, dokud se tato bolest a konflikty nezahojí.“ – Teal Swan
Být k sobě ve svých emocích naprosto upřímní je pro většinu z nás zřejmě ten nejtěžší úkol, s jakým jsme se kdy setkali. A budeme se s ním muset jednoho dne vyrovnat.
To znamená, že se budeme muset ponořit právě do těch emocí, kterým jsme se celý život vyhýbali a které jsme již nechtěli nikdy zažít.
Máme na výběr – buď budeme utíkat sami před sebou a staré trauma se v našem životě bude cyklicky opakovat… nebo začneme milovat sami sebe, vezmeme si ponaučení ze svých chyb a vyléčíme všechny své zraněné a zanedbané části, abychom mohli v životě naplnit svůj skutečný potenciál. Zvolte si tedy růst!
Kdyby bylo něco špatného na tom, že můžeme prožít celou škálu emocí, pak by se duše nerozhodla vtělit do těla, které je schopno tyto emoce prožít!
2. Když se chováme duchovně, asi to znamená, že duchovně rosteme!
Překlad: Nemáme dost odvahy prozkoumat temnější části své osobnosti. A proto si raději budeme opakovat slova „láska a světlo“!
Mnozí duchovně založení lidé si myslí, že k tomu, aby kráčeli po „duchovní“ cestě, se stačí navenek chovat „duchovně“. Myslí si, že když budou opakovat láskyplná slova, dodržovat duchovní principy a jednat jako Ježíš Kristus, budou nepochybně osvíceni.
Ale řekněme si to na rovinu, velmi silnou duchovní etiku a osobnost mají často právě nejvíce emocionálně zranění lidé, kteří se snaží vyhnout pohledu na své zraněné nitro. Mnozí z nás se v těchto řádcích určitě našli.
Duchovně založení lidé se chytí do této pasti často. Rozumějí duchovním myšlenkám (více ZDE…), a proto mají pocit, že se nacházejí nad emocemi a dualitou.
Avšak tímto způsobem jdou přímo proti samotnému účelu duše, který spočívá v tom, abychom se učili z emocí a duality prostřednictvím své vlastní procítěné zkušenosti – a nejen prostřednictvím nějaké teorie!
„Duchovní bypass je termín, který jako první použil psycholog John Welwood. Duchovním bypassem máme na mysli sklon uchylovat se k duchovnu předčasně, obvykle ve snaze vyhnout se všem možným podobám pozemské reality (praktické úkoly, nezpracované emoce a vzpomínky).
Duchovní bypass se projevuje několika způsoby, např. zasněným blaženým pohledem, radikálním vzdáním se sebeidentifikace, předčasným odpouštěním, neopodstatněným jednáním, zbožnými přáními atd.“ – Jeff Brown
Za každou emocí nebo pocitem se skrývá nějaká příčina a lekce, kterou se máme naučit.
Když se zaměřujeme na své chování a přizpůsobujeme se, vzdalujeme se od místa, kde nás čeká cenné ponaučení.
3. Přesvědčujeme sami sebe, že kráčíme tím správným směrem
Překlad: Raději budeme žít podle známých a bezpečných příběhů, než abychom začali důvěřovat své intuici.
Přistihli jste se někdy při tom, že vás příliš často nadchnou promluvy slavných osobností, jakož i vyjádření, co je pro vás správné nebo nesprávné?
Může se jednat např. o rady, kdo by měl být naší „spřízněnou duší“, jaké zaměstnání je pro nás nejlepší nebo jaké novoroční předsevzetí bychom si měli dát.
To ještě nemusí znamenat, že je to nesprávné, ale také to neznamená, že je to pro nás dobré. Když přesvědčujeme sami sebe, jde o racionalizaci, nikoliv intuici.
Avšak když spoléháme pouze na racionalizaci, je mnohem větší pravděpodobnost, že budeme klamat sami sebe a namlouvat si, že v životě kráčíme správným směrem, ačkoliv ve skutečnosti můžeme kráčet po cestě, která vůbec není v souladu s tím, kým doopravdy jsme.
Nemusíme si však nad tím příliš lámat hlavu – když se vydáme po silnici, která pro nás není vhodná, i přesto si vezmeme ponaučení, že nejlepší je být k sobě upřímní a důvěřovat vlastní intuici a pocitům.
Toto ponaučení si však obvykle vezmeme až v případě, že se nám rozpadne iluze, v níž jsme dosud žili.
Každý z nás se už určitě mnohokrát snažil si namlouvat, že rozhodnutí, které udělal, bylo správné, nebo situace, do které se dostal, byla dobrá. Chtěli jsme mít „dobrý“ pocit.
Ale nakonec se ukázalo, že to tak nebylo a že jsme se do toho zamotali sami. Proto se snažte mnohem více naslouchat své intuici, abyste se přestali ztrácet ve vlastní mysli!
A nejlepší na tom je, že když přestaneme lhát sami sobě, nejenže přestaneme lhát druhým, ale také se staneme odolnými vůči snaze nás oklamat.
„Náš život se může zlepšit jedině v případě, že se nebojíme riskovat a hledáme nové příležitosti. První a zároveň největší risk, který můžeme podstoupit, je, že začneme být upřímní sami k sobě.“ – Walter Anderson
Zrada tohoto přesvědčení může spočívat v tom, že naše intuice nás někdy může přivést přímo k rozhodnutí, ve kterém se budeme muset postavit tváří v tvář svému strachu nebo náročným emocím.
Musíme tedy počítat s tím, že když se vydáme za hlasem své intuice, bude to vyžadovat velkou dávku odvahy (více ZDE…).
Určitě však neprohloupíte…tím, že budete následovat svou intuici, získáte nesrovnatelně více zralosti, moudrosti, harmonie a svobody, než kdybyste první krok neudělali. Zohlednit vlastní intuici se tedy určitě vyplatí!
„Intuici získáme zpět jen v případě, že pro ni vytvoříme prostor tím, že přestaneme jednostranně naslouchat šepotu své racionální mysli.“ – Anne Lamott
4. Když se nám v životě daří, máme tendenci radit druhým, ale když se nám nedaří, často za to obviňujeme všechny a všechno kolem sebe
Překlad: Máme problémy sami se sebou.
Jako duchovně založení lidé potřebujeme sesednout ze svého kočáru, svých „duchovních jednorožců“ a stát nohama pevně na zemi. Jistě, když sedíme v sedle svých „duchovních koních“, chvíli vypadáme moudře a vznešeně.
Jenže za jakou cenu? Za cenu toho, že se nevyvíjíme DOOPRAVDY.
Když spoléháme na své „duchovní jednorožce“, bráníme si ve skutečném růstu a dospívání, jak uvnitř, tak navenek.
Pokud zápasíme se svými osobními problémy (kdo s nimi nezápasí?), neznamená to, že naše vědomosti nebo rady nemají žádnou cenu.
Duchovní moudrost bychom však neměli vystavovat na obdiv jako medaili, zvláště když je nejvyšší čas uvědomit si svou vlastní zranitelnost. Tímto způsobem bychom jen odmítali svůj opravdový růst.
Vlastně bychom měli být vděční za chvíle, kdy se otřásly základy našich přesvědčení. Často si myslíme, že musíme tvrdě bojovat, abychom se udrželi na svém pohodlném trůnu, ale když na něm zůstaneme sedět, nebude nás čekat téměř žádný růst a radost.
Skutečný růst a radost najdeme jen v případě, že pochopíme, že to, co nás všechny spojuje, je naše zranitelnost.
Všichni jsme lidé, což znamená, že všichni jsme zranitelní. Představte si, jaký by byl svět vřelý, soucitný a přátelský, kdybychom neztráceli tolik času skrýváním nebo potlačováním skutečností, za které se stydíme, skutečností, které se všichni učíme a kterými procházíme!
V takovém světě by bylo zvláštní, kdyby někdo druhým radil, a zároveň se sám vyhýbal své zranitelnosti.
Ano, všichni se obáváme ukázat druhým svou zranitelnost. Avšak ti správní lidé v našem životě nás budou MILOVAT právě kvůli tomu, že jsme opravdu sami sebou.
Vždy jsou to jen ti nesprávní lidé, kteří nás milují kvůli tomu, že si hrajeme na něco, co nejsme.
5. Duchovní moudrost a nadhled využíváme k tomu, abychom se vyhnuli svým emocím. (Tento bod je klíčový!)
Překlad: Na své vysněné místo se chceme dostat rychle a bez škrábanců. Tímto způsobem však odmítáme a znevažujeme význam cesty, která k němu vede.
To je něco, čeho se mnozí lidé dopouštějí, ačkoliv je k tomu vedou jen ty nejlepší úmysly.
Po náročném rozchodu s partnerem, když cítíme silnou bolest a máme zlomené srdce, se samozřejmě snažíme přesvědčit sami sebe, že všechno se děje z nějakého důvodu.
Také se snažíme nezapomínat na to, že každá duše (více ZDE…) je ztělesněním lásky, a proto bychom neměli cítit hněv a vztek vůči někomu, kdo nás ranil.
A právě to je OBROVSKÝ problém týkající se zejména duchovně založených lidí – přesvědčení o tom, co je správné, a co nesprávné, pokud jde o emoce.
Přesvědčení o tom, že hněv, strach a žal nejsou pro duchovní rozvoj natolik důležité jako láskyplné pocity či překonávání sebe samých.
Pravdou je, že ke stavu vědomí budeme směřovat jedině v případě, že budeme vnímat krásu a skutečný význam v každém ještě nevyřešeném problému, jakož i v každé duši.
AVŠAK každá emoce, která se během toho může objevit, musí být chápána jako důležitý milník. Každý takový „milník“ v sobě obsahuje důležitou lekci, kterou se máme na své cestě k dokonalejšímu bytí naučit.
„Hněv je jako řeka, která nezbytně potřebuje vyústit do širokého oceánu. Chce plynout přirozeně. Když ho však budeme chtít potlačit předčasným odpuštěním, zastavit ho falešným pozitivismem nebo ho potlačovat ve jménu pseudo-míru, jediné, čeho dosáhneme, je, že zastavíme přirozený průběh svého života.
Proud řeky se pak obrátí do našeho nitra, proti nám samým, nebo vytryskne ven a vybouří se na nevinných lidech.
A proto když pociťujeme hněv, raději bychom ho měli vyjádřit – vyjádřete ho však způsobem, který není pro společnost ničivý, způsobem, který by byl autentický a který by obnovil celistvost vaší bytosti. Hněv není naším nepřítelem.
Hněv odsunutý stranou se však naším nepřítelem stane. A proto dovolte řece téct přirozeně…“ – Jeff Brown
A opravdu – hněv (více ZDE…), strach a žal mohou být velice účinnými katalyzátory naší změny a transformace. To však vyžaduje, abychom tyto emoce přijali.
Hněv může být velmi silnou energií, která nám pomůže rozhýbat se a udělat si v životě pořádek, ať už se jedná o otravné lidi, nepříznivou životní situaci, nebo omezující životní přesvědčení.
Poté, co provedeme potřebné změny, ho už nebudeme potřebovat, a budeme se v životě moci posunout na úroveň s vyšší vibrací. Strach zase poukazuje na některou z vrstev naší bytosti, kterou potřebujeme odloupnout, abychom mohli zakusit svobodu, jež se pod touto vrstvou ukrývá.
Strach nám tedy odhaluje možnosti pro další růst. Žal nás vrhne do našich nejhlubších ran, které jsme utrpěli vzájemným odloučením.
Díky žalu tedy můžeme znovu najít sami sebe, má sílu otřást našimi iluzemi a spojit nás s tím, na čem opravdu záleží.
Vykročte tedy všem těmto emocím vstříc a prociťte je jednu po druhé! Žádný strach, nejste v tom sami.
„Během skutečné práce s našimi stinnými stránkami (více ZDE…) osobnosti se určitě pořádně zašpiníme. Rozhodně to nebude čisťoučký a půvabný proces, právě naopak – bude nevyhnutelně špinavý a zamotaný, ale také velice potřebný a nepředvídatelně živý jako porod.
Tento proces nám pořádně nakope zadek, způsobí nám bolest, před kterou jsme po většinu života utíkali.
Práce s našimi stinnými stránkami osobnosti zcela určitě vyústí do mnoha psychických a emocionálních zhroucení, avšak jejich intenzita bude přesně odpovídat významu a velikosti našeho osobnostního pokroku.
Otevřou se nám dveře, které se nám již dlouhá léta zjevovaly ve snech, a budou čekat pouze na to, až do nich vstoupíme.
Opravdová a poctivá práce s našimi stinnými stránkami osobnosti sice pořádně otřese mnoha představami a přesvědčeními, ale zároveň nás osvobodí a otevře nám nevídané možnosti.“ – Sera Beak, Red Hot and Holy
6. Dokážeme celé dny mluvit a číst o duchovním růstu, a přesto se odmítáme učit z našeho vlastního života
Je to podobné, jako kdybychom četli všechny dostupné návody od videoher, ale nikdy bychom ty videohry nezačali opravdu hrát. Skutečná zábava, „postup do dalšího levelu“ a progres se však dějí jedině v případě, že začneme hrát!
Většina duchovně založených lidí zná principy osobnostního a duchovního růstu jako vlastní dlaň.
Mnozí z nás dobře vědí, o jaké principy se jedná. Všichni víme o tom, že si sami utváříme vlastní realitu a náš život je doslova odrazem našich myšlenek, emocí a energie, které vyzařujeme navenek.
Všichni dokonce známe vědecká vysvětlení, proč tomu tak je. A proto je velkou ironií, že mnohým z nás se stále „daří“ vyhýbat se působení těchto zákonitostí, přičemž dochází k přesvědčení, že jsme oběti okolností.
Pak už jen sklouzneme k pasivnímu postoji k vlastnímu životu a ignorujeme své znalosti a intuici, které by nám mohly pomoci pohnout se v něm dál.
To se obvykle stává, když zapomínáme na to, že náš život JE naším účelem a odráží se v něm to, co je nezbytné pro náš vývoj.
Smyslem našeho života je, abychom ho žili. Smyslem našich pocitů je, abychom je procítili. A smyslem našich překážek a problémů je, abychom si z nich vzali ponaučení.
Všechny naše zkušenosti – vnitřní i vnější – se podobají hledání pokladu ve videohře, jehož smyslem je postoupit do dalšího levelu. Začněte tedy hrát!
„Pokud se naučíme žít uvědoměle a autenticky, pokud začneme chápat, že věci se nedějí nám, ale spíše „kvůli nám“, budeme moci cokoliv, co přijde do našeho života, použít ve svůj prospěch.
Pak začneme vidět všechny bariéry, které nám v životě brání dosáhnout krásy, lásky, hojnosti, důvěrnosti, radosti a zdraví.“ – Erin Lanahan
7. Našli jsme pravdu! Chceme s ní už navždy žít v souladu a už nechceme slyšet o žádných jiných možných perspektivách
Překlad: Zapomínáme, že jsme jedinečné, pohyblivé a měnící se bytosti kráčející po jedinečné, pohyblivé a měnící se cestě, která nám vždy přináší přesně to, co se potřebujeme naučit.
Co potřebujeme v jednom období života, se může zcela lišit od toho, co potřebujeme v jiném. Co jeden den považujeme za správné, se nám další den správné nezdá.
A má to svůj důvod. Jako lidské bytosti máme v sobě hodně vrstev a rozměrů. V jednom období se můžeme zabývat rozměry své bytosti, které od nás vyžadují naučit se morálce a cílevědomosti.
Jindy zas pracujeme na aspektech osobnosti, při kterých se máme naučit být přizpůsobiví a „běžet si životem“.
V jednom období se rozvíjíme v soucitu a jemnosti, v jiném se zase potřebujeme naučit být neústupní a umět si stanovit jasné osobní hranice.
Problém však nastává v případě, že začneme spoléhat na ideály více než na svou intuici (o něčem podobném jsme mluvili v bodě č. 3). Naše životní cesty a lekce se odvíjejí od toho, co je pro náš růst v určitém období to nejlepší a nejdůležitější.
Když se však zasekneme ve své mysli a umíněně se budeme držet nějakého neměnného duchovního ideálu, přestaneme slyšet pocity, intuici (více ZDE…) a životní zkušenosti, které nám tiše napovídají, co je pro nás správné.
A proto se můžeme právem domnívat, že nemá žádný smysl vyslovovat nějaké univerzální „pravdy“ a očekávat, že se jimi bude řídit každý člověk.
Pravdou může být, že všichni jsme součástí jednoho vědomí, díky čemuž vesmír poznává sám sebe. Ale také platí, že vesmír chce znát sám sebe prostřednictvím každé jedinečné perspektivy a životního příběhu.
Záměrem asi nebylo, abychom všichni žili stejně a vyvíjeli se stejně.
Záměrem asi nebylo, abychom mysleli stejně a cítili totéž. Jsme tady proto, abychom se vzájemně doplňovali. Stejně jako když u skládání puzzle z mnoha jedinečných kousků vytváříme nádherný obraz.
„Naším úkolem není najít neměnnou pravdu, se kterou bude každý souhlasit a bude se jí řídit. To, aby lidé souhlasili s naší vlastní pravdou, potřebujeme jedině v případě, že nejsme přesvědčeni o tom, že je to pravda.
V tomto případě hledáme u druhých dobrozdání. Úkolem každého z nás je však najít svou vlastní pravdu. Nic více, nic méně… A to, jestli vaše pravda pracuje ve váš prospěch, poznáte podle toho, že se váš život zlepšuje.
Jestli vaše pravda pracuje ve váš prospěch, poznáte podle toho, že máte ze svého života dobrý pocit. – Teal Swan
Závěr
Doufáme, že jednotlivé body a názory obsažené v tomto článku budou pro vás užitečné! Přejeme vám, ať je vaším vzorem samotný život a ať se jím necháte vést.
Zbavte se přetvářky, která se občas umí nenápadně rozrůstat i mezi duchovně založenými lidmi, a naučte se být k sobě a druhým opravdu upřímní. Právě ve vaší zranitelnosti a otevřenosti spočívá možnost budovat ty nejhlubší a nejdůvěrnější vztahy.
Musíte cítit, že rostete. Začněte žít autenticky, abyste do svých životů přitáhli takovou realitu, která bude v opravdovém souladu s vaší pravou podstatou.
Nemáte co ztratit… kromě nesmyslů.
Zpracovala: Mocvědomí.cz
ZDRAVÍM ,DUCHOVNĚ ROSTEME TEHDY KDYŽ PŘIJÍMÁME SVÉ CHYBY A Z TOHO SE POUČÍME,ŽE TYTO CHYBY NÁS NIKAM NEPOSUNUJÍ NAOPAK NÁM ŠKODÍ.SVÉ CHYBY NÉ DRUHYCH LIDÍ.
Zajímavý článek, ale pořád je to jen názor autora. Nic víc.
Konečně článek, který nejenže už má skutečně co do esoteriky, ale hlavně mu nemám co kriticky danou výtku. Naprostá moudrost! 🙂
Jako pochvalu vznáším tuto melodickou mešní famfáru a mantru:
In nomine Dei nostri Satanas Luciferi excelsi!
Ve jménu Satana, vládce Země, Krále světa, rozkazuji Silám temnot, aby vložily svou pekelnou moc do mých rukou! Rozevřete dokořán brány Pekel a vyjděte z propasti, abyste mě pozdravili jakožto bratra (sestru) a přítele! Dopřejte mi požitků, o nichž hovořím! Vzal jsem jméno tvé za část sebe sama! Žiji jako volné zvíře, těším se z radostí těla! Přeji poctivým a proklínám zkažené! Při všech Bozích Pekel, rozkazuji, aby se vše, o čem jsem hovořil, také stalo! Přijďte a ozvěte se na svá jména! Projevte tak mé touhy!
Co to je?
Tolik energie!
Duchovní cesta je životní hledání pravdy je to zkušenost!
článek dobrý, omlouvám se, že napíšu trochu kritiky, ale pořiďte si někoho na korekturu chyb, nedá se to skoro ani pochopit, jak některé věty nedávají smysl, nejspíš autor není Čech nebo nemá pro češtinu a správné skloňování vlohy, to chápu, každý jsme nějaký, ale to se dá snadno vyřešit, když si to před vydáním někdo přečte a opraví, překlepy se někdy stanou, ale tohle už je fakt moc.. jinak článek fajn, některé věci jsem si prožila, jiné prožívám právě teď a docházím k velmi podobným závěrům, život mě k nim vede.. takže díky! 😉
asi takto, co je dobré pro jiného nemusí být dobré pro druhé, nikomu z nás nepřísluší hodnotit životy jiných lidí, neboť nevíme proč a kvůli čemu sem přišli , co mají vyřešit , …většinou ti co takto hodnotí jiné, mají před sebou ještě XXX životů na Zemi …
Co je tady definice spirituálního člověka? Ani jeden z bodů to teda není. Hádám, že ten kdo to psal, nemá o práve podstatě spirituality ani páru a ani nevi, co to spiritualita je. Spirituální cesta nás dovede právě k nám samým. A to přes traumata, kterým teda opravdový spirituální clovek nečelí, naopak akceptuje a diky nim roste. Diky tomu právě začíná jeho spirituální cesta. Spirituální člověk je v souladu sám se sebou, nechápu kde berete, že se řídí ostatními. To dělá člověk, který nemá páru o tom, kdo je. Naopak, intuici se řídí!
A teda drby jsou mu ukradený.
Spirituální člověk zažívá všechny druhy emocí, neutlacuje je a umí s nimi pracovat. Je pozitivní, protože v sobě nedrží negativní emoce. Bere se z událostí lekcí.
Jestli je tohle článek o věřících, pobožných, tomu bych i věřila. Určitě to není o právem spirituálním člověku.
Zdraví spirituální člověk. Pravý opak tohoto článku.
Nedalo mi to a jako reakci jsem natocila video. Zverejnit, ci nezverejnit, pod9vat se nebo nepodivat, je na Vas.
https://www.youtube.com/watch?v=0MY3uAncGLI
Velmi zajimavy clanek..
Vite, ono to neni jednoduche takto to vsechno delit. To, co je popsano spise neni o duchovnich lidech ale o tech, kteri by radi zduchovneli anebo se k tomu alespon trochu priblizili.. Je to spise „Pokus o to se duchovne necitit.“. tak bych popsala tento clanek.
Rada bych pridala trosku osobnich zkusenosti s vyspelejsimi duchy –
– lidmi.
Tito lide moc dobre vedi, kdy se maji ozvat, poznaji, co komu mohou rici a jak reagovat. Oni nepochybuji o tom, co je spravne a co ne, oni to vnitrne vedi. At uz mluvi nebo jsou zticha, sala z nich opravdova vdecnost, jakysi pocit klidu a jistoty… mate pocit, ze od nich nechcete pryc. Chcete byt s nimi. Je jedno jestli to je zena, nebo muz, nebo jak jsou stari… Vetsinou maji svuj humor. a vite, oni neradi. Oni si cloveka vyslechnou a odpovedi az tehdy, kdyz jsou pozadani. A odpoved neni vzdycky ta ruzova, otevira vam oci, oni se nebudou snazit vas ochranovat anebo vam lichotit. Oni vam nereknou ani, jak se mate zachovat nebo jak byste se meli citit….
Presto kdyz od nich odchazite, ma clovek pocit, ze si tu situaci vyresil…
Kazdy z nas ma jiste svoji predstavu.
Presto, techto lidi je jako safranu.
A nemusi ani meditovat, staci, ze jsou.
Dekuji za precteni a preji vam prijemny den.
Amazonka