Vzhledem k tomu, že věda nebyla dostatečně pokročilá, aby odhalila a změřila šesté a sedmé energetické centrum, tento jev byl prohlášený za nadpřirozený, a dokonce zesměšněný.
Vedle pěti základních smyslů má člověk i speciální centra mimosmyslového vnímání a energetická centra neboli čakry.
Jen v posledních letech se šestý smysl čím dál častěji dostává do povědomí a zájmu veřejnosti. Ale věděli jste, že člověk má i sedmý smysl?
Řecký filozof Aristoteles (384-322 př. n. l.) vytvořil klasifikaci základních pěti smyslů: zrak, sluch, hmat, čich, chuť.
Tyto smyslové orgány obsahují buňky (receptory) reagující na podněty, které jsou spojeny s nervovým systémem těla. Ty následně vysílají do mozku slabé impulsy a poskytují vám užitečné informace o fyzickém/vnějším světě.
Ale co váš základní/vnitřní svět?
Buddhisté považují mysl za další smyslový orgán.
Vedle simultánního zpracování hromadných dat prvních pěti smyslů se mysl stává vstupní branou do širšího spektra vnímání, které představuje váš vnitřní smyslový systém.
Toto mimosmyslové vnímání se označuje jako duchovní říše.
Lidé se v minulosti šestého smyslu obávali, protože jim chyběly potřebné poznatky a informace. Byli primitivnější v závislosti na tom, v jaké době se narodili.
Domorodí obyvatelé poznali svého vnitřního génia, kterého povýšili, aby se stali šamany indiánského kmene.
Jak vyplývá z historie, mnozí lidé, kteří neznali svůj vnitřní systém vedení, nebo ti, kteří se podřizovali kultuře a podmínkám uznávajícím pouze vnější zdroje energie, zažívali spoustu dezinformací vyvolávajících strach, což vedlo k ignorování lidského neštěstí, a dokonce i smrti.
Avšak i v moderní době existuje málo kvalitních informací.
Mimo prostor a čas
Pro vědce, kteří pracují s empirickými daty, je těžké pochopit, že šestý a sedmý smysl fungují mimo prostor a čas.
Pro obyčejné lidi je zase těžké pochopit, že tento jev uznává spíš vnější síly nebo nadpřirozené bytosti – channeling, duchy (hodné nebo špatné), mimozemšťany apod. – než konkrétní zážitky.
Mezi zkušenosti šestého smyslu patří: intuice, déjà vu, předtucha a podobnosti s minulými životy.
Jelikož se naše vědomá mysl stále pokouší vytvářet lineární příběh ze zkušeností, máme tendenci hledat příčinu a důsledek, abychom si vysvětlili multidimenzionální události.
Když si naše mysl neumí spočítat, že dva a dva jsou čtyři, nazýváme to náhodou.
Wikipedie uvádí, že receptory se dají rozdělit na exteroreceptory a interoreceptory.
Exteroreceptory přijímají podněty z vnějšího prostředí organismu, zatímco interoreceptory reagují na mechanické a chemické podněty z vnitřního prostředí za účelem regulace tělesných funkcí, jako je například dýchání, pocit plnosti, studu apod.
Patří sem i uvědomění tělesné rovnováhy, bolest, teplota a tlak, které vznikají při syntéze několika smyslů.
Jistý „smysl“ by mohl být vytvořen ze všech těchto smyslů, když pochopíte, že je nelze oddělit od vašeho čakrového systému.
Čakry jsou obecně popisovány jako energetické víry, které vibrují a pulzují na určitých frekvencích a dají se přirovnat k tónům hraným na hudební nástroj.
Fungují jako rozhraní mezi hmotným světem a nehmotným světem čistého vědomí. Existuje sedm tónů na hudební stupnici, sedm čaker a také sedm smyslů (stejně jako sedm dní v týdnu).
Vynechání hmotného světa
Zatímco šestý smysl využívá tělesné pocity, aby vás informoval, kdy je intuice v souladu s vaším cílem, a kdy ne, sedmý smysl představuje bránu do vašeho Já skrze Jednotné vědomí.
Když obejdete veškerou hmotu, budete mít přímý přístup ke všem informacím ve Vesmíru – týkajících se vašeho fyzického světa.
Nemyslíme tím channeling. Někteří lidé to nazývají Akašické záznamy nebo Síň záznamů.
Jiný termín, který se používá, je nekonečná vesmírná knihovna (termín vesmírná knihovna používal také Albert Enstein).
Jak poznáte, že přistupujete ke svému sedmému smyslu? Každá lidská bytost ho občas využívá, ale většina z nás si to neuvědomuje.
Děje se to v případě, že se Vesmíru ptáte na nějaké otázky a dostanete odpověď v podobě vlastní myšlenky s tak velkou přesností, že o tom nemáte žádné pochybnosti. Je to čisté poznání.
Mohli jste ho použít v souvislosti s něčím nesmyslným: Když jste vstoupili do prodejny potravin, uvažovali jste nad tím, kde byste mohli najít balzamikový ocet, a mimovolně jste svým nohám dovolili, aby vás přivedly rovnou k němu, aniž byste si to uvědomili.
Svůj sedmý smysl si můžete pěstovat, když vědomě využíváte zdroje Vesmíru, které máte k dispozici.
Před Vesmírem doslova nic neutajíte – svou . Jediné, co musíte udělat, je napojit se na svůj sedmý smysl a zeptat se ho na otázky, které vás zajímají.
Nejlépe bude, když to budete provádět potichu, v sedě a při meditaci. Zázrak dítěte je stále ve vás a je vstupní bránou k vyššímu poznání.
Ve skutečnosti je celý život vstupní branou k vyššímu vědomí nebo osvícení – sebepoznání.
Závěr
Chcete vědět, jak funguje Vesmír? Nebo jak se zrodil člověk? Zeptejte se! Informace k vám budou proudit samy na úrovni, kterou budete moci pochopit.
Toto spektrum se rozšíří, když budete schopni jít stále hlouběji.
Zdroj: collective-evolution.com, Zpracovala: Mocvědomí.cz
7 smysl je zřejmě mimosmyslové vnímání,které umí vyvolat jogíni a lékaři,popřít smysl světa a odreagovat se od zákonů země musí být asi dost těžké pochopit…