Neville Goddard byl vlivným učitelem a jedním z nejdůležitějších autorů v oblasti metafyziky a duchovna ve 20. století.
Ve své nauce se zaměřoval zejména na principy fungování lidské mysli. Jedna z jeho nejznámějších technik je dosahování záměrů, cílů a snů pomocí soustředění se na své emoce a pocit, který bychom měli, kdyby se staly skutečností.
Proces vizualizace
Aby dokázal účinnost své metody, se žáky často prováděl experiment, který opakovaně potvrdil, že lidská mysl má schopnost přetavit sny, myšlenky a záměry do reality. Na jeho experiment se podíváme trochu blíže. Jedním z jeho základních kroků je proces vizualizace.
Goddard se dokonce vyjádřil, že na sebe přebírá veškerá rizika a odpovědnost, a pokud se experiment nepodaří, jeho žáci ho mohou bez výčitek prohlásit za podvodníka.
Zajímavostí je, že účastnit se dalších Goddardových přednášek bylo dovoleno jen těm, kteří byli ochotni podstoupit jeho experiment.
Metoda experimentu je jednoduchá – během tří dnů si večer předtím, než usneme, představujeme, jak lezeme nahoru po žebříku. Žáci Nevilla Goddarda údajně často potvrdili, že přibližně po týdnu procesu vizualizace těsně před spaním se jim v krátké době naskytla příležitost lézt po žebříku.
Jednalo se o běžné, ale náhodné okolnosti – např. je někdo požádal, jestli by mu něco nemohli podat z úplně vrchní police ve skříni, nebo podobná situace, kdy museli použít žebřík a vylézt po něm nahoru.
A k těmto situacím začalo docházet krátce poté, co si žáci začali každou noc těsně před spaním představovat (vizualizovat), jak lezou po žebříku.
Tento experiment jen potvrzuje sílu lidského podvědomí a také mimořádnou schopnost nasměrovat a pozitivně ovlivňovat mysl, díky čemuž si můžeme do života přitáhnout to, po čem toužíme.
A to jen díky schopnosti zaměřit svou pozornost. Jinak řečeno, můžeme dosáhnout jakéhokoliv výsledku tím, že začneme využívat svou představivost.
Locker, jeden ze žáků Nevilla Goddarda, se vyjádřil následovně: „Nebojím se. Nemám žádný důvod k obavám, protože vím, že když se dostanu do nějakých problémů, dokážu se z nich dostat pomocí mysli, pomocí představivosti.
Náš život se odvíjí od toho, jaké máme myšlenky předtím, než usneme. Opravdu tomu tak je. Vše, co se nám děje, zcela závisí na tom, na co myslíme před spaním.
Pokud pochopíte důsledky tohoto faktu, nikdy nepůjdete spát smutní nebo nešťastní. Vždy se snažte myslet na něco, co vás naplňuje štěstím a pocitem vděčnosti.“
Experiment Nevilla Goddarda – postup:
Postupujte dle následujících kroků:
Krok č. 1:
a) Před spaním si lehněte na opačnou stranu postele, než na které obvykle spíte – pokud máte ve zvyku spát na pravé straně postele, nyní si lehněte na levou.
Věděli jste, že: přírodní produkt Virostop ústní a nosní sprej vytváří účinný ochranný film proti koronaviru i proti chřipce na povrchu sliznic horních dýchacích cest? Čtěte VÍCE
b) Když ležíte, představte si sami sebe, jak lezete nahoru po žebříku. Přestavte si ho přímo před sebou, jak po něm lezete – chytáte ho střídavě pravou a levou rukou.
Měli byste si to živě představovat. Vidíte a cítíte, jak na příčky žebříku kladete nejdříve levou nohu, a pak pravou. Stoupáte nahoru a jste pořád výš a výš.
Když se dostanete až nahoru, slezte po žebříku zpět dolů, a pak vylezte znovu nahoru. Celý postup opakujte po dobu tří nocí. Když si budete představovat, jak lezete po žebříku nahoru a dolů, snažte se to procítit všemi smysly a myslete na to, dokud neusnete.
Krok č. 2
Na několik samolepicích barevných lístků napište větu: „Nebudu lézt po žebříku“ a rozmístíte je na viditelná místa ve svém domě, abyste je měli na očích během celého dne, např. na zrcadlo v koupelně, k počítači, na telefon nebo do peněženky.
Pokaždé, když tento lístek uvidíte, řekněte si, že nebudete lézt po žebříku. Snažte se sami sebe přesvědčit, že nebudete lézt po žebříku. Tento proces vizualizace provádějte po dobu tří dnů, pak v něm už dál nepokračujte.
Krok č. 3
Ve vizualizaci už nepokračujte.
Na všechno zapomeňte a nepředstavujte si, že lezete po žebříku. Také se nesnažte podvědomě vyhledávat situace, kde by se mohla naskytnout příležitost k lezení po žebříku.
Nenavštěvujte místa, kde by mohl být nějaký žebřík, ani ho nevyhledávejte. Dovolte, aby situace, kdy budete lézt po žebříku, přišla do vašeho života přirozeně, sama od sebe. Pokud se tak nestane do týdne, celý proces vizualizace (experiment) zopakujte.
Proč je potřeba představovat si žebřík?
Důvod, proč si Neville Goddard vybral ke svému experimentu právě žebřík, je, že jde o zcela běžný, každodenní předmět, u kterého je malá pravděpodobnost, že si začneme klást otázky, jak se k němu dostaneme nebo jak dojde k situaci, kdy po něm budeme lézt.
Když se nám díky tomuto experimentu s žebříkem (nebo nějakým jiným běžně dostupným předmětem) podaří procítit, jakou sílu má mysl, totéž můžeme provést se svým zdravím, penězi, úspěchem, láskou nebo čímkoliv, po čem toužíme.
Jednou z největších překážek, které nám brání v dosahování věcí, po kterých toužíme, je podvědomý odpor a nedůvěra v uskutečnění našich přání.
Další překážkou je vyjadřovat se o vytoužené věci způsobem, jako by ani neexistovala, anebo stále říkáme (a tím pádem si myslíme), že jí máme nedostatek. Je proto logické, že se nám nedaří získat nebo uskutečnit to, po čem toužíme, nebo ještě hůře, nevěříme, že to existuje.
Závěr
Co vy na to? Věříte, že správným používáním své mysli můžete dosáhnout svého snu či tužby?
Jediný způsob, jak prověřit účinnost dané metody, je vyzkoušet ji na vlastní kůži. Nemáte co ztratit a splněné sny jsou určitě velkým lákadlem!
Zdroj: educateinspirechange.org, Zpracovala: Mocvědomí.cz
Ahoj
Mohu se zeptat jen proč po bytě rozmístit ty nápisy: „Nebudu lézt po žebříku“ …Jaký to má důvod si podvědomě do hlavy vštipovat opak toho přání ?
Díky Míra
Podle mne to bylo právě proto, že vesmír nezná slovíčko NE. Tudíž nám splní i to, co si nepřejeme. Vesmírem nazývám podvědomí, vyšší sílu,…. každý tomu říká jinak. Ale proč to praktikoval dohromady s večerní vizualizací, tak to netuším.
Mozek velmi špatně vnímá předložku “ne” před slovem. Spíše řečeno ji téměř nevnímá!
Zajímavé v této souvislosti je Proč je desatero podáno v negativní formě?
Kdo měl zájem, aby se do podvědomé mysli dostávaly tyto velmi destruktivní programy?
No to je fakt hodno zamyšlení
hmm nezabijes atd je velmi destruktivni !!!!!
Taky nad tím přemýšlím…. Ale možná je to proto, že naše podvědomí nebere zaporku ‘ne’…. a tak je to stejné, jako byste říkali, že budete lézt po žebříku…. A je to asi i pro nás snadněji uvěřitelné…
Když si budu tvrdit, že budu bohatá, moc tomu nevěřím…. Ale když si budu říkat, že Nebudu bohatá, nemám ani nejmenší problém tomu věřit…. Jiné vysvětlení mě nenapadá….
Tiež som to nepochopila
Podlé mě není to jakoby odvod ale ve smyslů hypnózy, teoreticky samí sebe zhypnotizuje, další věc je ta že slovo žebřík,nebo nějaké číslo či jiný hmoty vzorec který se běžně vyskytují v našem životě.
Už jsem podobný experiment zkoušela s gumovou kachničku. Stačilo to jen jednou, jen jeden pokus na který jsem pak zapomněla a do týdne syn v autě říká koupíme si auto žluté jako gumovou kachničku… a od té doby mě provázejí gumové kachničky 😉