Mnoho inspirujících příběhů, jakož i tento, jsou jasným důkazem toho, že po zemi chodí nemálo lidí, kteří disponují brilantními schopnostmi řešit i ty nejsložitější úkoly či problémy světa.
Podstatné zde je, aby se tito mimořádně nadaní lidé dostali na to správné místo, kde by měli přístup ke vzdělání a potřebným informacím. A aby se jim do cesty nepostavila překážka v podobě korupce či ekonomických omezení.
12letá dcera romských rodičů, kteří se do Anglie přistěhovali za prací, svým neuvěřitelným výkonem posouvá laťku lidské inteligence výše. Pochopitelně na velkou radost své rodiny a komunity.
Jak uvedly anglické noviny Western Daily Press, školačka Nicole Barr z Essexu excelovala v IQ testu, ve kterém dosáhla skóre 162.
Tímto skóre trumfla i známé génie jako Albert Einstein či Stephen Hawking, což ji z pohledu inteligence zařazuje mezi 1 % světové populace.
Podle amerického deníku New York Daily News je průměrná hodnota IQ dospělé osoby přibližně 100, hodnota IQ nad 140 se již považuje za genialitu.
Nicole se pro noviny Western Daily Press vyjádřila: „Když jsem se dozvěděla, že jsem dosáhla v IQ testu tak vysokého výsledku, bylo to zcela neočekávané a docela mě to zaskočilo.“
James Barr (36), táta Nicole, ji nabádal k tomu, aby se zúčastnila IQ testu, protože intuitivně cítil, že by mohla být oficiálně uznána za členku mezinárodní společnosti Mensa.
Členství ve společnosti Mensa je podmíněno takovým výsledkem IQ testu, kterého dosahují jen 2 % světové populace.
Táta Nicole se pro rodinný magazín Yahoo Parenting vyjádřil:
„Nicole vždy milovala čísla a hlavolamy. Kromě toho vždy vynikala v matematice – ve škole bez problémů počítala matematické příklady určené žákům, kteří jsou od ní starší o několik let. A také si ráda dává různé výzvy a náročné úkoly.“
Školačka Nicol žije se svým tátou a svou teprve malinkou nevlastní sestrou v obytném přívěsu. Její hrdý táta se nechal slyšet, že Nicolin akademický úspěch se stal nejstahovanějším tématem v jedné z romských komunit v Anglii, ve které žijí.
„Jsme rádi, že tentokrát jsme ve zprávách pro změnu i z nějakého dobrého důvodu. Je to důkazem toho, že nezáleží na vašem původu – každý může dosáhnout výjimečných akademických výsledků,“ vyjádřil se její táta.
Nicole vždy vynikala nad svými spolužáky. Už na základní škole dokázala vypočítat složité algebraické výrazy, a to jí ještě nebylo ani 10 let.
V současnosti navštěvuje prestižní střední školu Burnt Mill Academy ve městě Harlow v Anglii, kde se účastní různých školních olympiád a plánuje, že se jednoho dne stane lékařkou.
„Nicole je brilantní studentkou,“ vyjádřila se Helena Mills, ředitelka Burnt Mill Academy. „Studuje s neuvěřitelným nasazením a hned v prvním ročníku se zapojila do více školních aktivit.“
Její úžasné výsledky ve škole, jakož i v IQ testu, jsou bezpochyby něčím, na co by byl právem hrdý každý rodič. Podle Ann Clarksonové, mluvčí společnosti Mensa, „jen 110 000 lidí z celého světa bylo přijato za členy společnosti Mensa; z toho 20 000 pochází z britských ostrovů, 35 % členů jsou ženy a jen 8 % členů je mladších než 16 let“.
Vyššího skóre v IQ testu, než je 161, mohou dosáhnout pouze děti vzhledem k tomu, že hodnota 161 je zatím nejvyšší skóre, jakého dosáhla dospělá osoba. Samotná Nicol se o testech vyjádřila následovně: „Tyto testy jsou již pro dnešní děti zastaralé.“
Nebude nic překvapivého na tom, že geniální děti zvládají učební látku, která je určena pro starší žáky, vykazují mimořádné nadání a dovednosti v konkrétních předmětech či vědomostních oblastech, mají neuvěřitelnou paměť a rádi tráví čas převážně se staršími.
V dnešní době, kdy máme neomezený přístup k informacím na počkání, přibude na světě do konce tohoto století nepochybně ještě mnoho dětí a teenagerů, kteří budou podle IQ testu zařazeni do kategorie géniů.
Zdroj: collective-evolution.com, Zpracovala: Mocvědomí.cz
Genialita Alberta Einsteina byla v jeho schopnosti objevit úplně nové věci, o nichž lidé neměli a nemají ani tušení, že vůbec existují nebo mohou existovat. Jenže tuto genialitu nelze žádným známým způsobem měřit. Skóre v nějakém testu s touto vlastností nelze srovnávat. Vysoké skóre v testu IQ nezaručí schopnost objevovat. V objevování je genialita.
Až na to že není romského původu. Je to tzv. „pikey“ nebo méně pejorativně „traveller“ čemuž nejblíž je asi náš pojem „světská“. Jde o lidi převážně irského původu žijící kočovým způsobem.
To je snad jedno co je zač ne??? Mám dost už fakt hned se musejí ozývat že to není romka … dej si radši facku a jdi se udat
Ještě dodám, že Stephen Hawking se o IQ vždy vyjadřoval maximálně skepticky a lidi, kteří na jakési pomyslně enormní hodnotě IQ stavěli své osobnostní bytí, považoval za skutečné hlupáky a ubožáky. Jinak Einstein musel dle kognitivních vědců a neurovědců, antropologů dosahovat hodnoty 200+. Hawking kolem 180 – 200. Nutno podotknout, že Einstein byl schizoid, měl primární schizoiditu – tedy vrozenou osobnostní a kognitivní/mentální charakteristiku, což s sebou nese své! Schizoidní jedinci jsou velcí podivíni, těžcí solitéři obvykle, svérázní a excentričtí lidé, s atrofovanou sociální empatií, oploštělou emotivitou, tak trochu vagabundi, hodně nekonformní a nekonvenční, hluboce a rozsáhle uvažující, nejsou společenští příliš, nemají moc rádi lidi, mají některé rysy schodné či podobné s autisty, ale fungují a projevují se jinak! Obecně bývají velmi chytří, ale opravdu mimořádně zvláštní a těžko pochopitelní pro okolí, když se projeví a mluví.