Schopnost komunikace s jinými bez používání nějakého média je pro mnoho lidí fascinující téma.
Telepatie je považována za super sílu podobnou rentgenovému vidění, telekinezi či zmrazování času, tedy něčemu, co by lidé rádi ovládali.
Dobrou zprávou je, že současný výzkum v této oblasti z telepatie pomalu, ale jistě snímá závoj fikce. Pro mnoho vědců to již přestává být science fiction a telepatii přesouvají do vědecké roviny.
Nedávno skupina vědců úspěšně provedla telepatický přenos z jednoho člověka na druhého na vzdálenost poloviny zeměkoule.
Experiment s EEG čepicí
Moderní a sofistikovaná laboratoř Star Labs v Barceloně přenesla s použitím neinvazivního nástroje zprávy z mysli člověka v Indii přes polovinu zeměkoule až do Francie.
Zařízení sestávalo z elektroencefalografické (EEG) čepice nasazené na hlavě odesílatele, která zachycovala elektrické signály z jeho šedé mozkové kůry.
Vědci zacílili snímače na motorické signály, protože část mozku, která je za ně zodpovědná, mají všichni lidé velice podobnou.
Odesílatel byl požádán, aby si představoval, jak hýbe rukou nebo nohou.
Když tyto signály zachytila EEG čepice, byly zaslány do počítače, převedeny do binárního kódu nul a jedniček a následně internetem odeslány do druhého počítače, který byl umístěn u příjemce.
Tento druhý počítač pak převedl data do podoby známé jako transkraniální magnetická stimulační (TMS) cívka, která byla umístěna na hlavě příjemce.
Tato cívka vyslala do jeho mozku signály, které u něj vyvolaly vůlí nepodmíněné reflexy a odezvy.
Pomocí Morseovy abecedy výzkumníci účastníkům studie doručili také slova jako „čau“ nebo „pták“.
Experiment Washingtonské univerzity
Podobný experiment provedli i vědci z Washingtonské univerzity, když spojili dva lidi, aby spolu hráli počítačovou hru, ve které stříleli raketami.
Jedna osoba měla na hlavě EEG čepici a byla požádána, aby si představila, jak střílí raketu.
Tato myšlenka byla pomocí TMS cívky následně přenesena do mozku druhé osoby, která danou raketu opravdu vystřelila. Spustila vypínač na prstě, který pak stiskl tlačítko na dotykové obrazovce.
Kvůli bezpečnostním pravidlům, kterými se musí používání TMS cívky řídit, byla doba mezi jednotlivými výstřely přibližně 30 sekund.
Závěr
Zatímco uvedené příklady nejsou „čistou formou telepatie“, vědci se k ní posouvají blíže než kdykoliv předtím. Když se podíváme na použité nástroje, nesnažíme se telepatii dokázat, ale vytvořit ji s tím, co máme k dispozici.
Dá se tedy předpokládat, že tato forma komunikace existuje v přírodě? Určitě.
A čím více budeme rozumět lidskému mozku, tím blíže se v budoucnu dostaneme ke skutečné telepatické komunikaci.
Zdroj: thespiritscience.net, Zpracovala: Mocvědomí.cz
Telepatii jsem po svém probuzení zvědomil jako schopnost.
Zvědomil jsem i pár lídí, kteří telepatii ovládají a potkal jsem je v životě, včetně předání schopnosti telepatie ženě, která se jí dokázala naučit pouhým přivrácením pozornosti k dané „oblasti“ – při otázce, jestli je schopná se naučit telepatii se podívala na daný „okruh vědomí“, který je za ni zodpovědný a v momentě jí celou přijala.
To byl skutku zajímavý jev, někteří, kteří telepatii „umí“ se jí pomalu učí a nebyly schopni ji skrze mě bezprostředně přijmout.